Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
Bakırköy Halı Yıkama Fabrikası

Bakırköy Halı Yıkama Fabrikası

Bakırköy halı yıkama fabrikası olarak, kaliteli hizmeti sizlere sunmaya devam ediyoruz. Özel halı yıkama şampuanlarımız ve ücretsiz servislerimiz sayesinde üstün hizmet sağlıyoruz. Aynı zamanda Bakırköy koltuk yıkama, Bakırköy stor perde yıkama gibi farklı hizmetlerimiz de  bulunmaktadır.

Bakırköy Halı Yıkama Fabrikası

Bakırköy halı yıkama fabrikası adı altında, birçok firma bulunmaktadır. Fakat içlerinde hijyenik bir temizlik imkanı sağlayan çok az firma yerini almaktadırlar. Piyasada  bulunan rekabetten dolayı, fiyat konusunda en ucuza işi yapabilmek adına yarış sürdüren merdiven altı halı yıkama firmaları, bu işi ucuza yapabilmek adına  insan sağlığını hiçe sayan davranışlardan da çekinmemektedirler. Aşağıda sizlere  bu konu hakkında  ufak bilgiler sunmaya çalışacağız ve doğruyu yanlışı siz değerli müşterilerimizin de  farkına  varmalarını sağlayacağız.

Halı Yıkama Ve Hijyen

Halı yıkama  konusunda  en önemli adımlardan birisi de temizlik ürünü seçimleridir. Hemen hemen her ürünün kendine özel temizlik ürünleri bulunmaktadır. Halılar için özel olarak üretilen halı yıkama şampuanlarının kullanımı bu işin doğru yapılması adına gereklidir. Fakat amaç işi ucuz yapmak olunca, maliyeti kısmak adına halı yıkama şampuanları yerine, daha ucuz ama daha ağır kimyasallar ile halılar temizlenmeye çalışılmaktadır. Bu ağır kimyasallar insan sağlığına zararlı olduğu gibi, halının da  hızlı bir şekilde  zarar görmesine, renklerinde kayıplar yaşanmasına sebep olmaktadır. Çalıştığınız halı yıkama firmasından gelen halıların üzerinde parlak maddeler olduğunu fark ederseniz veya yumuşaklık yerine taşlaşmış halılar size gelmişse, bilinmelidir ki orada kullanılan temizlik ürünleri hiç de sağlıklı olmamaktadır.

Halı Kurutma İşlemi 

Halı kurutma işlemi de en önemli adımlardan birisi olarak sayılmaktadır. Büyük halı yıkama fabrikaları bünyesinde özel halı kurutma odaları bulundurmakta ve halıları burada  kurutmaktadır. Küçük çaplı veya bu işi merdiven altı sürdürmeye çalışan firmalar ise, kapılarının önünde, bahçe demirlerinde, duvarlara asılı olarak halıları kurutmaya çalışmaktadır. Halı kurutma odası yüksek maliyet gerektiren bir yerdir, küçük işletmeler ise işi ucuza yapmak için bu gibi faktörleri görmezden gelir ve maliyeti en aza indirmek için kullanmazlar. Halı kurumaya bırakıldığı zaman nemli bir yapıda  bulunur. Nemli halı havadaki tozu, kiri, pisliği kolayca bünyesinde tutar bu da halılarımızın temizlenmesi gerekirken daha da  kötü halde bize ulaşması anlamına gelmektedir. Bahçede kurutma işlemlerinin bir kötü yanı ise, sokak hayvanlarının halılarla birebir teması olmaktadır. Bakırköy Halı Yıkama olarak hepimiz sokak hayvanlarını sever, elimizden geldiğince onların karınlarını doyurmaya çalışırız elbette, ama hiç kimse halısının üzerine bir köpeğin veya kedinin pislemesini istemez sanırım? İşte kapalı halı kurutma odaları burada  devreye giriyor ve halı dış etkenlerden tam korumalı olarak hijyenik bir biçimde  kuruma işlemi gösteriyor. Merter halı yıkama olarak bünyemizde  bulunan 3 adet halı kurutma odalarımızı dilerseniz fabrikamızda gelip görebilir ve içinizde şüphe olmadan bizlerle çalışmaya karar verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tozkoparan Halı Yıkama Fabrikası başlıklı makalemizde halı yıkama, Halı Yıkama Tozkoparan ve merter halı yıkama hakkında bilgiler verilmektedir.


Firma Hakkında
2016 Yılında kurulmuş olan Merter halı yıkama, son teknoloji cihazlarla donatılarak açılışını yapmıştır. Halı yıkama, halı tamiri, yerinde koltuk yıkama ve Merter stor perde yıkama yapan firmamız, bu alanda kalitesini her daim prensip edinmiştir.