Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
Battaniye Yıkama Fabrikası

Battaniye Yıkama Fabrikası

Battaniye yıkama konusunda  hizmet veren firmamız, siparişinizi vermenizin ardından servislerimizde ürünü teslim almaya geliyoruz ve yıkama işlemi bittikten sonra  yine kapınıza  teslim sağlıyoruz. Battaniye yıkama işlemleri öncesinde, Battaniyede leke bulunuyorsa yumuşatma işlemlerinden geçirilir ve sonrasında temizlik işlemleri başlar.

merter halı yıkama iletişim

Evde Battaniye yıkamak ile, fabrikada battaniye yıkaması birbirinden farklı işlemlerdir. Ev tipi makineler çoğu zaman battaniyeyi yıkamaya kapasitesi yetmediği gibi, aynı zamanda sorunsuz temizlik sunmamaktadır. Fabrikalarda  kullanılan endüstriyel yıkama makineleri sayesinde, battaniye temizliğini sorunsuz ve başarılı bir şekilde  sunmaktadır. Battaniyelerin temizliğinde renklerin birbirine karışmaması için özen gösterilmelidir. Merter halı yıkama olarak, battaniye temizliği öncesinde varsa inatçı lekelerin giderilmesi ve daha sonra esas temizliğin sağlanmasını öneriyoruz. Battaniye yıkama konusunda en önemli adımlardan birisi ise, yıkanan battaniyenin kurutulma işlemlerinin düzgün bir şekilde  sağlanmasıdır. Yeterli ısı veya havasız ortamlarda  kurutulmaya çalışılan ürünlerin koku yapması veya ürünün zarar görmesi kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Aynı zamanda  battaniyenin kalın olması sebebiyle, dışarıdan kurumuş gibi gözükmesi sonucu içerisindeki ıslaklıklar kalabilir. Bu da  zamanla içten çürüme ve koku yapması ile sonuçlanır. Merter halı yıkama olarak, yün battaniye veya elyaf battaniye gibi tüm battaniye çeşitlerinin kurutulmasına özen göstermekteyiz.

Battaniye yıkama ve hijyen

Battaniye yıkama ve hijyen, olmazsa olmaz bir ikilidir. Battaniyeler halılar gibi değillerdir ve özel bir yıkama işlemi uygulanması gerekmektedir. Fabrikalarımızda  bulunan makineler sayesinde, kişiye özel battaniyeler yıkanmaktadır. Yani bir başkasının ürünü ile aynı makine içerisinde  yıkama kesinlikle yapılmamaktadır. Battaniyelerin yıkanması sürecinde  kullanılan yumuşatıcılar sayesinde, ürününüzü teslim aldığınızda parfüm kokuları ile karşılanacaksınız. Merter  halı yıkama olarak, fabrikamızda  hijyen konularına  özen göstermekteyiz ve bu işi severek sürdürmekteyiz. Battaniye yıkama işlemlerinde kullanılan temizlik ürünleri kesinlikle %100 bitkisel natural şampuanlardır ve insan sağlığına  zarar vermeyecek doğal yıkama ürünleridir. 

Battaniye yıkama ve makine uyumluluğu

Battaniye  makine uyumluluğu önemli bir detaydır. Ürünün her hangi bir deformasyona uğramaması için fabrika tipi temizlik makineleri tercih edilmektedir. Ev tipi makineler genelde ürünleri sıkma işleminde, 2 tarafa da dönerek ürünün yıpranmasına neden olmaktadır. Sanayi tipi ve bu iş için özel olarak üretilmiş makineler ise tek yöne dönerek sıkma işlemini sağladığı için, ürün hem deformasyona uğramaz hem de kırışıklık oranı minimuma indirilir. Makineden çıkan battaniyeler ütülenmiş gibi görünüm kazanır. Yıkama işlemi makinelerde ilk olarak ön yıkama, ana yıkama, ürün durulaması ve sıkma gibi işlemlerden sonra, kurutulması için uygun bir ortamda  askılara alınır ve kurutulma işlemleri başlar. 

Yıkama ve paketleme

Battaniye yıkama ve paketleme işlemleri ardından, servisle evinize ürünleriniz teslim edilir. Ürünün paketlenme öncesi, tamamen kuruduğuna emin olunur. Bunun için bir takım kontrollerden geçer ve kuruduğu konusunda  emin olunduktan sonra paketleme işlemlerine geçilir. 

Bir önceki yazımız olan Yorgan Yıkama başlıklı makalemizde bahcelievler yorgan yıkama, dokuma yorgan yıkama ve elyaf yorgan yıkama hakkında bilgiler verilmektedir.


Firma Hakkında
2016 Yılında kurulmuş olan Merter halı yıkama, son teknoloji cihazlarla donatılarak açılışını yapmıştır. Halı yıkama, halı tamiri, yerinde koltuk yıkama ve Merter stor perde yıkama yapan firmamız, bu alanda kalitesini her daim prensip edinmiştir.