Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
Halı Yıkama Fabrikası Ve Ücretsiz Servis

Halı Yıkama Fabrikası Ve Ücretsiz Servis

merter halı yıkama iletişim
Halı yıkama, işi eskiden olduğu kadar şimdilerde  kolay bir iş değildir. Eskiden bahçelerimiz veya balkonlarımız sayesinde halılarımızı kolaylıkla yıkar ve temizliğini sağlardık. Halı kullanma kültürü yüzyıllardır süregelmiş bir etkendir. Halı kullanma amaçlarımız arasında  en önemlisi tabi ki sağlığımızdır. Daha sonrasında ortamdaki ısı kaybını önlemek ve odamızın veya salonumuzun dekorunu tamamlamak amacıyla kullanılır. Halılar hayatımızın vazgeçilmez eşyaları arasında  yerini alır. Halılar evde en çok kullanılan eşyalar arasında  yer aldığı için halı yıkama işlemleri uygulanması gerekmektedir. Halılarımızı yıkamak hem kendi sağlığımız hem de ailemizin, özellikle de  küçük çocukların sağlığı için oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Halılarımızı düzenli olarak yıkamak ve bunu devam ettirebilmek sağlığımız açısından gerekli bir işlemdir.

Halı yıkama ve temizliği

Halı yıkama ve temizliği sağlandığında, halılarınız yeni alınmış gibi olacaktır. Halıların içerisini görememek bize temiz oldukları hissini uyandırabilir fakat, içerisinde  bulunan yoğun toz tanecikleri, ölü deriler, saç/kıl, böcek yumurtaları gibi istenmeyen bir çok etkeni içerisinde  barındırabilir. Özellikle böceklerin yumurtalama dönemlerinde sıklıkla tercih ettiği yerler arasındadır. Bu sebeple halılarınızı düzenli olarak temizleterek bu istenmeyen sonuçlardan kurtulabilirsiniz. Yıkama  işi aslında  hiç kolay bir işlem değildir. Evde halılarınızın üzerinden köpüklü su ile geçmek sadece  halının yüzeyinin temizlenmesi anlamına  gelmektedir ve dipte gözden açan asıl tehlikeler hala orada barınmaktadır. Bu ve bunun gibi pisliklerden halımızı arındırmak için özel halı şampuanları ile  halı yıkama işleminin yapılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde hijyenik bir temizlik sağlanacaktır.

Balkonda halı yıkama

Balkonda yıkama işlemleri günümüzde  bile devam eden bir ev temizliğidir. Fakat halılarımızı yıkadığımızdan ve temiz olduklarından ne kadar eminiz? Hangimiz el yıkama sabunları ile duş alıyoruz? hangimiz çamaşır makinesine, bulaşık deterjanı atıyoruz? Hepsinin farklı temizlik ürünleri olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Halılarınızı rastgele temizlik ürünleri ile  yıkamanız, temizliğinin sağlandığı anlamına  gelmemektedir. Halı yıkama için özel halı şampuanları olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Özellikle ev hanımları bilir ki, balkonda  halı yıkamak tam bir eziyete  dönüşebilir. Saatler süren işlemler ve yorgunluk… Halıların yıkandıktan sonra düzgün bir şekilde kurutulması da  ayrı bir dert. Yıkama işlemi bittikten sonra kurutulması için, içerisinde  barınan yoğun miktardaki suyun sıkılması gerekmektedir. Bu sıkma işlemi ev ortamlarında oldukça zor bir işlemdir. Tam olarak sıkılma işlemi tamamlanmayan halıların hem kuruma süresi uzar, hem de  koku yapma, çürüme gibi riskleri de beraberinde  gelmektedir. Yıkama fabrikalarında  bunun için özel makineler kullanılmaktadır ve kuruma süresi minimuma indirilmektedir.

 

Halı yıkama ve toz alma işlemleri

Yıkama ve toz alma işlemleri, oldukça önemli bir adımdır. Tozları alınmamış halılar  yıkama için hazır değil demektir. Dibe çökmüş toz taneleri su ile etkileşime geçtiğinde  temizlenmesi yerine, kalın bir tabaka halinde halınıza iyice yerleşecektir. Merter halı yıkama olarak, halılarınızın temizliğinden önce toz alma makinelerinde tozları alınır ve bir sonraki adımda  temizlik işlemleri uygulanır. Siz bunca zahmeti bir kenara bırakın ve işin uzmanları ile çalışarak çok uygun fiyatlara halılarınızın temizliğini yapalım. Size de  ailenizle bolca zaman geçirmek düşsün. Ayrıca merter halı yıkama olarak, halılarınızı evlerinizden veya iş yerlerinizden teslim alıyoruz ve temizliği sağlandıktan sonra yine ücretsiz olarak teslim ediyoruz.


Firma Hakkında
2016 Yılında kurulmuş olan Merter halı yıkama, son teknoloji cihazlarla donatılarak açılışını yapmıştır. Halı yıkama, halı tamiri, yerinde koltuk yıkama ve Merter stor perde yıkama yapan firmamız, bu alanda kalitesini her daim prensip edinmiştir.