Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
Halıların Doğru Bir Şekilde Kurutulması

Halıların Doğru Bir Şekilde Kurutulması

Halılarımızın yıkandıktan sonra doğru bir şekilde  kurutulması son derece önemli bir işlemdir. Burada işin büyük bir bölümü halı yıkama firmasına düşse de, sizlere düşen kısmı ise bu halı yıkama firmalarında daha dikkatli seçimler yapmanızdır. Halılar açık havada veya özel halı kurutma odalarında sağlıklı bir şekilde  kuruyabilir. Aşağıda yıkanan halıların nasıl kurutulması gerektiğine ve nerelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

Halı Yıkama Ve Sıkma İşlemi 

Halı yıkama ve sıkma işlemi, en önemli faktörler arasında  yer almaktadır. Yıkanan halı yeteri kadar sudan arındırılmamışsa, kuruma işlemi bir o kadar uzun sürmektedir. Kuruma işlemi uzun süren halılarda  genelde koku yapma ve daha kötüsü halının içten çürümesi gibi istenmeyen olaylar meydana gelmektedir. Merter halı yıkama firması olarak, özel halı sıkma makineleri sayesinde, halının suyu son damlasına kadar sıkılarak sadece nemli bir şekilde kalmasını sağlamaktadır. Halı üzerinde kalan nem, özel kurutma odalarında 8 saat gibi bir süreçte tamamlanırken, açık havada 1 gün gibi bir süreçte (değişim gösterir) tamamlanmış olur. Merter halı yıkama firması olarak hava şartlarına bağlı, halıların açık havada  kurutulmalarına  özen göstermekteyiz. Fakat hava şartlarının elverişsiz olduğu zamanlarda, özel halı kurutma odalarımız devreye giriyor ve sabit sıcaklıkta beklenen halılar kuruma işlemini başarılı bir şekilde  tamamlamış oluyor.

Halı Kurutma Ve Askı Profilleri

Halı kurutma işlemlerinin belki de en önemli adımı, kurutulacak halının nasıl bir metal profil üzerinde asılmasıdır. Bazı vurdumduymaz halı yıkama firmaları paslanmış profiller üzerinde halıları kuruttukları için, halının yüzeyinde pas lekeleri meydana gelmekte ve halıya çok fazla zarar vermektedir. Buraya tıklayarak sorumsuz bir işlemi açıkça görebilirsiniz, demir profiller paslanmış ve halılara zarar vermekte ama halı yıkama firması sahibinin umurunda değil.  Merter halı yıkama firması olarak halıların yıkama sürecinde ilk aşamadan son aşamasına  kadar titizlikle davranıyor ve paslanmaz çelik profillerimiz sayesinde, halıya leke bıraktıracak zararlar vermeden kurutma işlemlerini sağlıklı bir şekilde tamamlıyoruz.

 

Yeterli Halı Kurutma Alanları

Yeterli halı kurutma alanları halıların kuruma işlemi için önemlidir. Az alana çok fazla halı sığdırılırsa, halılar üst üste binebilir ve halının birçok kısmı altta kaldığı için kurumaz. Bu halının yarı kuru, yarı ıslak olmasına neden olur ve istenmeyen bir temizlik işlemi ortaya çıkmış sayılır. Merter halı yıkama firmamızın hem özel kurutma odalarında yeterli alanın bulunması hem de açık alanlarımızdaki askılıkların yeteri kadar fazla olması sebebiyle böyle bir sıkıntımız asla olmamaktadır.

 

Halı yıkama ve halı bakımı bloglarımızda  bugün, halıların nasıl kurutulması gerektiğine değindik. Elimizden geldiğince bu tarz ince detayları siz değerli müşterilerimize aktarmaya devam edeceğiz. Sağlıklı bir şekilde halılarınızın yıkanmasını istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilir ve kaliteli temizliğin farkını yaşayabilirsiniz.

 

Bahçelievler halı yıkama, Bakırköy halı yıkama, Zeytinburnu halı yıkama, Güngören halı yıkama, Bağcılar halı yıkama, Tozkoparan halı yıkama.

Bir önceki yazımız olan Shaggy Halı Yıkama başlıklı makalemizde bağcılar shaggy halı yıkama, Evde Shaggy Halı Yıkama ve güngören shaggy halı yıkama hakkında bilgiler verilmektedir.