Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
Kışlık Halıların Bakımı Ve Saklanması

Kışlık Halıların Bakımı Ve Saklanması

merter halı yıkama iletişim Kışlık halılarımızın bakımı ve saklanmasının yaklaştığı şu zamanlarda, bunları yaparken dikkat etmemiz gereken bazı etkenleri bu yazımızda  sizlere sunacağız. Halılar veya kilimler evimizin en önemli aksesuarlarından  birisidir. Halısız bir ev gözümüzde  çıplak gibidir. Ancak havaların ısındığı şu günlerde, kışlık halılarımız veya kilimlerimizin bakımlarının yapılarak bir sonraki kış için saklanması gerekmektedir. Eğer siz de  evinizde yazlık ve kışlık olmak üzere halı kullanımı uyguluyorsanız bu yazımızı okuyarak halı bakımı hakkında  önemli detaylara  ulaşmış olacaksınız. El dokuması halı ve kilimler genelde evimizin değerli halıları arasında  yer alır. Çünkü hem değeri yüksektir hem de narin halılarımızın arasında  yer alır. El dokuma halıların bakımları  klasik halı modellerine  göre  daha meşakatlidir. Aşağıda  sizler için hazırladığımız kısa bilgiler sayesinde, dokuma halılarınızın bakımları yapmak adına  bilgi sahibi olabilirsiniz. Halı ve kilimlerinizi sadece elektrikli süpürge kullanmak şartıyla, haftada 1 defa yavaş ve nazikçe süpürünüz. Halı ve kilimler nem veya rutubetten kolaylıkla etkilenebilir, halılarınızı bu iki etkenden elinizden geldiğince  korumaya çalışın. Halılarınızı istiflediğiniz alanın rutubetli olmamasına  özen gösteriniz. Güneş ışınları halıların renkleri soldurabilir, halılarınızı güneş ışınlarından olabildiğince  uzak tutmaya çalışın. Bazen halı üzerinden ilmikler çıkabilir, eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız makar yardımıyla kesebilirsiniz. Sakın tutup çekerek daha da  kötü bir vaziyet almasını sağlamayın. Halı üzerinde  kalan koltuk, dolap, sehpa gibi ürünlerin yerlerini zaman zaman değiştirin bu şekilde halı üzerinde  iz yapma olayını azaltırsınız. Halı üzerinde  halan izleri ise, yumuşak bir fırça kullanarak fırçalayın. olur da evinizi su basar, halılarınız su içinde  kalırsa  kesinlikle kendi hallerıne bırakarak kurumasını beklemeyin. Böyle bir durumda hızlı bir şekilde  halı yıkama firmaları ile temas kurulmalı ve temizlikleri sağlanmalıdır. Buradaki en önemli faktör ise, halılarınızın yıkanması gerekiyorsa  bunu kesinlikle uzman kişilere  bırakın. Kendiniz evde halı yıkamak için uğraşmayın.[/caption]

Halı ve kilimler nasıl saklanmalı? 

Halı ve kilimlerin saklanması konusundaki ilk adımımız, halıların katlanarak değil, rulo şeklinde  sarılarak saklanması gerektiğidir. Halı ve kilimlerinizi rulo yaparken, hav yatım yönünden olmasına dikkat edin. Bu süre  içinde  kullanmadığınız  yün halılar kesinlikle güve yapacaktır. Bunu engellemek için içine naftalin koyun ve 1,2 ay süreyle yün halılarınızı havalandırın ve naftalinleri yenileyin.

Halı ve kilimlerin saklanmadan önce temizlenmesi

Halı ve kilimlerin saklanmadan önce  temizlenmesi gerekmektedir. Bu konuda  uzman, merter halı yıkama firmasından yardım alabilirsiniz. Halı veya kilimlerinizi elinizle de  yıkayabilirsiniz. Halılarınızı yıkarken temizlik ürünü olarak çamaşır suyu, deterjan veya sirke gibi malzemeler kesinlikle  kullanılmamalıdır. Yıkama suyu soğuk olmalıdır ve bulabiliyorsanız halı yıkama şampuanı ile işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Eğer halı yıkama şampuanı bulamıyorsanız, doğal sabun veya bebek şampuanı kullanabilirsiniz. Halılarınızı yıkarken sert bir şekilde bastırarak, çitileyerek veya ovalayarak yıkamayın. Saçaklarının temizliği bile olsa çamaşır suyu, deterjan vs kullanmayın. Halılarınızın yıkama işlemleri tamamlandıktan son, karanlık ve nemli ortamlarda kurumaya bırakın.

 

Merter halı yıkama

Merter halı yıkama, olarak ücretsiz servis seçeneklerimizle halılarınızın temizliklerini sorunsuzca sağlıyoruz ve kapınıza teslim ediyoruz. Her işin uzmanına bırakılması bilinen bir gerçektir ve her iş kurallarına  uygun bir şekilde yapılmalıdır. Halıların tozlarının alınması, tam otomatik makinelerden yıkanması, halı sıkma makinesinde  sulardan arındırılması ve uygun ortamlarda  kurutulmasını sağlayan merter halı yıkama, halı şampuanları olarak %100 bitkisel ürünleri tercih ederek halılarınızın en iyi şekilde  temizliğini sağlamaktadır. Güngören halı yıkama, bahçelievler halı yıkama, zeytinburnu halı yıkama, tozkoparan halı yıkama, merter halı yıkama ve bağcılar halı yıkama bölgelerine servis imkanları sunan firmamıza bir telefon kadar uzaksınız 🙂

Bir önceki yazımız olan Evde Halı Yıkama Ve Halı Bakımı başlıklı makalemizde bağcılar ipek halı yıkama, bahçelievler halı yıkama ve evde halı nasıl yıkanır hakkında bilgiler verilmektedir.


Firma Hakkında
2016 Yılında kurulmuş olan Merter halı yıkama, son teknoloji cihazlarla donatılarak açılışını yapmıştır. Halı yıkama, halı tamiri, yerinde koltuk yıkama ve Merter stor perde yıkama yapan firmamız, bu alanda kalitesini her daim prensip edinmiştir.