Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
Profesyonel Halı Yıkama

Profesyonel Halı Yıkama

merter halı yıkama iletişim

Profesyonel halı yıkama nasıl olmalıdır, bu işlemlerde nelere dikkat edilmesi gereklidir bunları anlatmaya çalışacağız. Profesyonel olarak halıların yıkanması demek; hav aralarında birikmiş kir, toz ve benzeri bakterilerin  temizlik sonucunda  yüzeye  çıkarılması ve halı üzerindeki lekelerin çıkarılıp, gerekli parlaklığın geri kazanılması, hijyenik olarak temizlenerek sağlıklı bir yaşama uygun hale getirilmesi olarak kısaca  özetlenebilmektedir. Kısaca  özetlediğimiz bu faktörleri makalenin ilerleyen bölümlerinde yeterince  açıklamaya devam edeceğiz. Makalemizi okumaya devam ederek, sağlıklı bilgilere  ulaşmış ve bilinçlenme adına faydalı bilgiler öğreneceksiniz.

 

Halı yıkama  öncesi toz alma işlemi 

Halı yıkama öncesi toz alma işlemi, halının türü ne olursa  olsun uygulanması gereken işlemlerden birisidir. Yıkama işlemleri sonucunda başarılı bir temizlik sağlanabilmesi için, halıların tozları alınır ve ondan sonra  halı yıkama işlemleri başlatılır. Merter halı yıkama firmamızda  bulunan toz alma makineleri sayesinde, halılar zarar görmeden  toz alma işlemlerinden geçer ve dibe çökmüş toz, kıl, tüy, ölü böcek kalıntıları gibi istenmeyen şeylerden kurtulunur. Aynı zamanda  bu işlem sayesinde  halı yıkama şampuanı daha derinlere nüfuz ederek başarılı sonuçlar elde edilir.

 

Halı yıkamada şampuan seçimi

Halı yıkamada şampuan seçimi, bu işin önemli kuralları arasında  yer almaktadır. Aslında bu başlı başına bir konu olmakla birlikte, halı yıkama  işlemlerinde kullanılacak olan şampuanın seçimlerine çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Halı yıkama işlemleri sonrasında zararlı bir şampuandan geriye kalan atıklar, insan sağlığını olumsuz yönde  etkilediğini gibi kalıcı hastalıklara  sebebiyet vermektedir. İnsan sağlığına  uyumlu bir halı yıkama işlemi için, sektörde bulunan ve  %100 bitkisel ürünlerden elde  edilmiş halı yıkama şampuanları tercih edilmelidir. Halı yıkamada şampuan seçimleri  konusunu inceleyerek, daha fazla  bilgi edinebilirsiniz.

 

Halı yıkama ve durulama işlemleri 

Halı yıkama ve durulama işlemleri, halılarımızın uzun ömürlü olmasında  oldukça etkili bir işlemdir. Yeterinde  durulanmayan halılar üzerinde  temizlik ürünlerinin kalıntısı kalabilir ve bu istenmeyen sağlık sorunlarına sebebiyet verir. Aynı zamanda durulama işlemlerinden sonraki adım olan sıkma ve kurutma işlemleri de gayet önemli adımlar arasındadır. Yeterince  sıkılma sağlanmayan halılar çok geç kuruduğu gibi koku yapma ihtimalleri de yüksektir. halı yıkama işlemlerinde kuruma adımı ne kadar uzarsa, o kadar koku yapma ve küflenme süreçleri başlayacaktır. Yeterince suyu sıkılmış bir halı ortalama 2 günde  kurumuş vaziyete  gelir tabi ki halının bulunduğu ortam da  buna  uyumlu olması gerekmektedir.

 

Halı yıkama sonrası paketleme

Halı yıkama sonrası paketleme işlemi en son işlemlerden birisidir. Tozu alınmış halılar uygun halı yıkama temizlik ürünleri ile temizlendikten sonra, sıkma ve kurutma işlemleri de  tamamlanır ve sonra kalite kontrollerden geçerek paketlemeye hazır hale getirilir. halıların paketlenme amaçları, taşıma esnasında araçlarda bulunabilecek tozlardan veya kirlerden uzak tutulması ve hijyenin koruma altına  alınması için uygulanır. Merter halı yıkama olarak tüm bu kurallar ve daha fazlasının farkındayız ve sağlığınız bizim için işten önce  gelir. Uzun yıllar merter halı yıkamacı olarak sektörde bulunduk ve müşterilerimizin güzel geri dönüşleri sayesinde  bu işi severek sürdürmekteyiz. Bu yazımızda halı yıkama işlemlerini adım adım ve açıklamaları ile anlatmaya çalıştık, umarım bir faydamız olmuştur. Sağlıklı günler 🙂

 

Merter halı yıkama, zeytinburnu halı yıkama, tozkoparan halı yıkama, güngören halı yıkama, bahçelievler halı yıkama


Firma Hakkında
2016 Yılında kurulmuş olan Merter halı yıkama, son teknoloji cihazlarla donatılarak açılışını yapmıştır. Halı yıkama, halı tamiri, yerinde koltuk yıkama ve Merter stor perde yıkama yapan firmamız, bu alanda kalitesini her daim prensip edinmiştir.