Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
Shaggy Halı Nedir?

Shaggy Halı Nedir?

merter halı yıkama iletişim

Son yıllarda standart halılardan hafa farklı modeller ile evler daha bir şık hal almaya başladı. Farklı renklerde ve modellerde  üretilen halılar piyasaya giriş yaptılar. Bunların arasında  en öne çıkmış modeller arasında  Shaggy halı bulunmaktadır fakat temizliği en zor halılar arasında yer almaktadır. Bu yazımızda  Shaggy halı hakkında kısa bilgiler vermek istedik.

 

Shaggy Halı nedir? 

Shaggy halı, dekoratif görüntüsü nedeniyle son yılların en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Ancak temizlik ihtiyacının zorlu olması, birçok ev kadınının bu halıyı alıp almama konusunda tereddütte kalmasına neden olmuştur. Özellikle küçük çocukların bulunduğu evlerde, bu tarz halıların kullanılması ne derece sağlıklı olmaktadır sorusunu kendimize sormaktayız. Halı yüzeyleri temizliğinin kolay sağlanabilmesi fakat dibe çökmüş toz ve pisliklerin temizlenmesi shaggy halılarda  oldukça zordur. Bu sebeple Shaggy halı alacak kişilerin bu faktörleri göz önünde  bulundurması gerekmektedir. Temizliklerinin düzenli veya yeterli sağlanamaması sonucunda, insan sağlığına  zararlı ve tehlikeli bir tercih olmaktadır.  Halı içinde  gizlenmiş kirlerin zamanla bakteri üretimine sebep olması ve bakteriler insan sağlığına zararlı olduğu için zamanla hastalıklara  davetiye çıkaracaktır.

Evlerin şık bir havaya bürünmesinde halıların önemli bir payı vardır. Bu yüzden ev dekorasyonuna gönül veren modacılar da halıların üzerinde ayrıca durmaktadır. Birçok desen ve renkte halı bulmak mümkünken; tüylerinin kalınlık ve uzunluk derecesine göre de halı türleri mevcuttur. Bunlardan biri shaggy halı dediğimiz, oldukça uzun tüylere sahip halı çeşididir. İlk bakışta postu andıran shaggy halılar oldukça şık bir görünüm sergilemektedir. Ancak şık olmasına karşın temizliği ile kullananların başlarının dertte olmasına neden olan shaggy halılar, 3 ile 6 cm aralığındaki uzunlukta olan halı tüylerinden dokunan halılardır ve ev içindeki kiri içine çok çabuk hapsedebilme özelliğine sahiptir. Bu sebeple shaggy halı temizliğinde bayanlar sıklıkla çırpma yöntemini tercih etmekte ya da profesyonel halı yıkama firmalarından hizmet almayı tercih etmektedirler.

 

Shaggy halı neden tercih edilir? 

Shaggy halı bunca olumsuz etikerie rağmen, şık görüntüsü ile evlerimizin vazgeçilmez dekorları arasında  yer almaktadır. Temizliklerinin düzenli ve kurallarına  uygun yapıldığı taktirde hiçbir sorun teşkil etmeyen bu halı modeli, evlerinizin havasını değiştirecektir. Eğer halınızı evde temizleme konusunda sıkıntılar çekiyorsanız, profesyonel halı yıkama firmaları ile bu ihtiyacınızı uygun fiyatlara halledebilirsiniz. Merter halı yıkama olarak, Shaggy halılarınızı özel %100 bitkisel halı şampuanları ile temizliyoruz ve kapınıza  ücretsiz teslim ediyoruz. Hemen bizi arayarak Shaggy halı temizlik hizmetinden faydalanabilirsiniz. Güngören halı yıkama, bahçelievler halı yıkama, zeytinburnu halı yıkama, tozkoparan halı yıkama, merter halı yıkama ve bağcılar halı yıkama bölgelerine servis imkanları sunan firmamıza bir telefon kadar uzaksınız .

Bir önceki yazımız olan Kışlık Halıların Bakımı Ve Saklanması başlıklı makalemizde blog, halı yıkama ve halı yıkama makale hakkında bilgiler verilmektedir.


Firma Hakkında
2016 Yılında kurulmuş olan Merter halı yıkama, son teknoloji cihazlarla donatılarak açılışını yapmıştır. Halı yıkama, halı tamiri, yerinde koltuk yıkama ve Merter stor perde yıkama yapan firmamız, bu alanda kalitesini her daim prensip edinmiştir.