Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
İstanbul’da Hijyenik Halı Yıkama Fabrikaları

İstanbul’da Hijyenik Halı Yıkama Fabrikaları

İstanbul da halı yıkama konusunda  birçok fabrika  bulunmaktadır. Fakat bunların içinde işini doğru yapan,  temizlik malzemesi konusunda cimri davranmayıp özel halı yıkama şampuanları kullanan firmalar neredeyse azınlığı oluşturuyor. Halı yıkama sektörü bilinenin aksine hijyenik bir temizlik gerektiren bir işlemdir. Halılarımız günlük hayatımızda  en çok temas ettiğimiz eşyalarımız arasında  gelmektedir. Bir de evde  emeklemeye başlamış çocuklarımız bulunuyorsa, halı yıkama konusunda  son derece titiz davranmamız gerekmektedir.

Halı Yıkama Nasıl Olmalıdır? 

Halı yıkama konusunda en önemli detaylardan birisi şüphesiz deterjan seçimleri bulunmaktadır. Halılar sıradan deterjanlarla yıkanmazlar ve özel halı yıkama şampuanları bu konuda en ideal temizlik malzemeleri arasında gelmektedir.

Halı Sıkma İşlemi 

Halı yıkandıktan sonra güzel bir şekilde  sıkılmalıdır. Yeterince suyundan arındırılmayan halılar geç kurur. Geç kuruyan halılar bir süre sonra koku yapar daha da  kötüsü içten bir çürüme başlar. Yeterince sıkma işlemi halının hijyenik bir şekilde  kuruması için son derece önemlidir.

Halı Kurutma İşlemi

Halı kurutma işlemi de önemli bir yer kaplamaktadır. Açık alanda kurutulan halılar dış etkenlere maruz kalır. Havadaki toz, kir, pislik halıya yapışır ve halı temizlenmesi gerekirken daha da  kirli bir şekilde size ulaşır. İdeal kurutma işlemleri için özel olarak hazırlanmış halı kurutma odaları bulunmaktadır .Halılar belli sıcaklıkta kapalı alanda bekletilerek kuruma işlemine alınır ve dış etkenlerden tam bağımsız şekilde hijyenik bir kuruma gerçekleşir.

Halı Yıkama Fabrikası Seçimleri

Halı yıkama fabrikası seçimlerinde en önemli hususları sırasıyla sayarsak; Özel halı yıkama şampuanı kullanılması, şebeke suyu kullanılması (kuyu suyu kullanan var maalesef), özel halı sıkma makinelerinin bulunması,halı kurutma odalarının bulunması, teslimat deposunun temiz olması. İstanbul’da bu özelliklere  sahip çok fazla firma bulunmamaktadır. Bizim bizzat kendi çalıştığımız ve yaptığı işlere güvendiğimiz firmalar arasında  bulunan  Merter halı yıkama, İstanbulun birçok bölgesinde  hizmet vermektedir. Fabrikasına  gidip, güzel bir çayını dahi içebileceğiniz bu samimi firmayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Halı Yıkama Hizmet Bölgeleri

Merter halı yıkama şimdilik İstanbul’un belli kesimlerine hizmet sunsa da, ilerleyen zamanlarda  birçok yerde rastlayacağımıza eminiz. Şuan hizmet sunduğu alanlar içerisinde Güngören halı yıkama, Bağcılar halı yıkama, Bahçelievler halı yıkama, Tozkoparan halı yıkama, Zeytinburnu halı yıkama, Şirinevler halı yıkama ve Bakırköy halı yıkama bölgeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda  yerinde  koltuk yıkama ve stor perde yıkama hizmetleri de bulunan firmamız, İstanbul’da en iyiler arasında bulunmayı sonuna kadar hak ediyor. Başarılar Merter halı yıkama!

 

Bir önceki yazımız olan Halı Nasıl Temiz Yıkanır başlıklı makalemizde bahçelievler halı yıkama, Doğal halı temizliği ve evde halı yıkama hakkında bilgiler verilmektedir.


Firma Hakkında
2016 Yılında kurulmuş olan Merter halı yıkama, son teknoloji cihazlarla donatılarak açılışını yapmıştır. Halı yıkama, halı tamiri, yerinde koltuk yıkama ve Merter stor perde yıkama yapan firmamız, bu alanda kalitesini her daim prensip edinmiştir.