Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
Shaggy Halı Yıkama

Shaggy Halı Yıkama

merter halı yıkama iletişim

Shaggy halı yıkama sanıldığından daha zor bir işlemdir çünkü standart halılara nazaran daha yoğun tüylere sahiptir bu halı modeli.  Tüylerinin yoğun olması sebebiyle temizliğinin hem zor olması hem de kullanım esnasında  büyük titizlik gösterilmesine neden olmaktadır. Bu sebeple Shaggy halılarımızı kullanırken, temizlik işlemleri hakkında  bilgi sahibi olmak bize bu halı modelinin kullanımı konusunda  içimizi rahatlatacak ve gönül rahatlığı ile kullanmamızı sağlayacaktır. Shaggy halının temizlenmesindeki en önemli yöntem, halının çırpılarak temizlenmesidir. Sert bir şekilde uygulanan çırpma işlemi sayesinde, halı içlerine biriken kirler dışarı çıkacaktır ve etkili bir temizlik için temel hazırlayacaktır. Eğer bu işlemi uygulayacak alana sahip değilseniz, elektrik süpürgelerinin de bu işlemde  kullanıldığını ve oldukça etkili olduğunu belirtmek isteriz. Her gün mutlaka elektirikli süpürge ile .shaggy halılarınızın temizlenmesi önerilmektedir. Kötü vakum gücü olan elektrikli süpürgeler, halıdaki yoğun tüylerin birbirine yapışması süpürme işlemini çırpma işlemine göre  daha zor kılmaktadır.

 

Shaggy halı yıkması nasıl yapılır? 

Shaggy halı yıkama işlemlerinde en etkili yöntem tabi ki bir halı yıkama firması ile çalışmaktır. Bu konuda merter halı yıkama firmasını tercih edebilirsiniz. Shaggy halılarda  kullanılan boya, standart halılarla aynı olduğu için, diğer halı yıkama şampuanları ile de  temizlenebilir. Bazı ev hanımları, küçük halıları çamaşır makinelerinde  yıkıyor. Belki temizlik açısından etkili bir yöntem olabilir ama bu uygulama zamanla halıların yıpranmasına ve ömürlerinin kısalmasına sebep olacaktır. Bu yüzden kesinlikle çamaşır makinelerinde halı yıkanmasını önermiyoruz.

 

Doğal yöntemlerle Shaggy halı temizliği nasıl yapılır? 

Doğal yöntemlerle etkili bir şekilde evde shaggy halı temizliği sağlayabilirsiniz. Evde kimyasal maddeler kullanmak yerine doğal temizlik ürünlerini tercih edenler için, karbonat en ideal üründür. Temizliği zor sağlanan Shaggy gibi halı türlerinde  kullanılan karbonat, halının dip kısmına  yerleşmiş bakteri ve mikropları öldürüp yok edecektir. Bir gece  öncesi halının üzerine dökeceğiniz karbonat, gece boyunca  tüm miktropları söker atar ve ertesi gün elektrikli bir süpürge  yardımıyla üzerinden geçmek ve nemli bir bez yardımıyla temizlemek, shaggy halıların hijyeni açısından oldukça etkisi sonuçlar sunmaktadır. Tabi ki kullanım esnasında halılarınızı düzenli olarak halı yıkama firmalarına vermeniz çok önemli bir etkendir. Bu konuda  İstanbul içi,  Güngören ve çevresinde hizmet sunan Merter halı yıkama, ücretsiz servis seçenekleri ile çok uygun fiyatlara  halılarınızın temizlik ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Shaggy halı hakkında  daha fazla bilgi sahibi olmak için, Shaggy halı nedir başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz.

 

Merter halı yıkama, zeytinburnu halı yıkama, tozkoparan halı yıkama, güngören halı yıkama, bahçelievler halı yıkama

Bir önceki yazımız olan Shaggy Halı Nedir? başlıklı makalemizde bağcılar shaggy halı yıkama, güngören shaggy halı yıkama ve merter shaggy halı yıkama hakkında bilgiler verilmektedir.


Firma Hakkında
2016 Yılında kurulmuş olan Merter halı yıkama, son teknoloji cihazlarla donatılarak açılışını yapmıştır. Halı yıkama, halı tamiri, yerinde koltuk yıkama ve Merter stor perde yıkama yapan firmamız, bu alanda kalitesini her daim prensip edinmiştir.