Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
Halı Nasıl Temiz Yıkanır

Halı Nasıl Temiz Yıkanır

Halı Nasıl Temiz Yıkanır?

Halı nasıl temiz yıkanır, sorusunun en net cevabı tabi ki de  bu işi profesyonellere  bırakmak olacaktır. Fakat hafta sonu veya bayramlarda halı yıkama firmaları kapalı olabilir ve evinizdeki halının acil bir şekilde  yıkanması gerekebilir. Bu durumda  kullanmanız gereken temizlik ürünleri, nasıl bir yol izlemelisiniz ve halı kurutma işlemlerini doğru bir şekilde yapmanın püf noktalarından bahsedeceğiz.

Dikkat: Aşağıdaki işlemlerin profesyonel halı yıkama ile bir alakası olmadığı gibi, ev ortamından bulunabilecek malzemelerle yıkama işlemlerini konu almaktadır. Makine halıları dışında kalan halılar, kesinlikle profesyonellere  bırakılmalı ve halı yıkamaya uygun bir şekilde  yıkanmalıdır.

Halı Yıkama İçin Gerekli Alan

Halı yıkama için gerekli alan belki de  en önemli koşullar arasında gelmektedir. Modern şehirlerde  balkonlar gittikçe küçüldüğü için, balkonlarımızda  halı yıkama işlemleri son derece  zor bir hal almaya başlamıştır. Aynı zamanda büyük balkona sahip olanlar ise, biraz  daha şanslı konumda  bulunmaktadırlar. Halınızın sığacağı kadar  bir alan varsa  eğer, veya kapınızın önü buna müsait ise halınızı yıkama işlemlerine  alabilirsiniz. Öncelikle yıkama yapacağınız alanın temiz olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Eğer bulunduğunuz bölgede  inşaat çalışmaları gibi, kötü dış etkenler  bulunuyorsa, halılarınızı evinizde  yıkamanız daha sağlıklı olacaktır. Aksi halde  halınızı temizlemek yerine daha da  kötü hal almasına sebep olabilirsiniz. Halınız için uygun bir ortam sağladıktan sonra, ilk adımın toz almak olduğunu bilmeniz gerekmekte. Halınızın tozlarını aldıktan sonra, yere  yerin ve su ile ıslayın. Biraz bekledikten sonra, üzerine toz deterjan döküp fırça yardımıyla yıkama işlemlerine geçin. Halınız iyice yıkandıktan sonra durulayın ve çekçek yardımıyla fazla suyu atın. Eğer imkanınız bulunuyorsa özel halı yıkama şampuanları bulmaya özen gösterin ve durulama sonrası, halı yıkama şampuanı kullanarak bir kez daha yıkama işlemlerine sokun. Halı yıkama şampuanı konsantre ise, kullanım klavuzunu okuyun ve ölçeğini ayarladıktan sonra  halınızın üzerine yayın. İyice duruladıktan sonra halınızı iç kısıma doğru katlayın.

Durulama işlemleri Ve Önemi

Durulama işlemi ve halının suyundan arındırılması en önemli adımlar arasında  yer almaktadır. Halınızı iyice duruladığınıza emin olduktan sonra, halınızı katlayın ve dik bir şekilde  bir köşeye dayayın ve bekletin. Bir süre bekleyen halının suyu akı gidecektir. Yeterince suyundan arındırıldığına emin olduktan sonra halınızı açık havada  kurutmaya alın. Bu işlem için balkonlarınızı kullanabilirsiniz fakat al katlara  su akıtmamasına dikkat etmeniz, komşularınızla aranızdaki ilişkiyi daha da iyi tutabilir. Açık ve güneşli bir havada halınız 1.5 gün kadar sürede kurumuş olacaktır. Fakat kuruma işlemi halı cinsine  göre değişiklik göstermektedir.

Profesyonel halı yıkama hizmeti

Güngören halı yıkama, Merter halı yıkama, Tozkoparan halı yıkama, Bakırköy halı yıkama, şirinevler halı yıkama, Bahçelievler halı yıkama ve Bağcılar halı yıkama hizmeti sunan firmamız, ücretsiz servisleri sayesinde  çok uygun fiyatlara halılarınızı kaliteli bir şekilde  yıkamaktadır. Halı yıkama esnasında sadece özel halı yıkama şampuanı kullanıldığı gibi, özel halı yıkama makineleri sayesinde halılarınız arkalı önlü olarak temizlenmektedir. İletişim kısmından hemen bizlere  ulaşabilir ve Ücretsiz Bahçelievler halı yıkama servisi isteyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Merter Halı Yıkama Fabrikası başlıklı makalemizde halı yıkama, merter halı yıkama ve merter halı yıkama fabrikaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Firma Hakkında
2016 Yılında kurulmuş olan Merter halı yıkama, son teknoloji cihazlarla donatılarak açılışını yapmıştır. Halı yıkama, halı tamiri, yerinde koltuk yıkama ve Merter stor perde yıkama yapan firmamız, bu alanda kalitesini her daim prensip edinmiştir.