Merter halı yıkama
Halı yıkama servis ara
info@merterhaliyikama.com
Güngören / İstanbul.
Yerinde Halı Yıkama Fabrikası

Yerinde Halı Yıkama Fabrikası

Yerinde halı yıkama Gerektiren durumlar  genelde yerlere  yapıştırılmış, evlerin veya işletmelerin her köşesini kaplayan halıfleksler  için uygulanır. Halıfleksler  bulundukları ortamlarda yere yapıştırıcılar sayesinde  sabitlendirilmiş oldukları için, sökülüp halı yıkamacılara  teslimi edilemez. Bunun yerine dışarıdan bir ekip sağlanır ve yerinde halıfleks temizliği yapılır. Halıflekslerin kulanıldığı alanlar genelde işletmeler (otel,restoran vb…) olduğu için, ayakkabı ile girilen ortamlardır. Bu sebeple halıların kirlenmesi ve içerisinde barındırılan mikroplar oldukça fazla karşılaşılan bir durumdur. Yerinde halı yıkama, hizmeti sunan birçok firma bu temizlik yöntemi için ayrı bir ekip bulundurmaktadır ve işletmelerinize gelerek yerinde  halı yıkama işlemlerini sürdürür. Halılar için özel üretilmiş şampuan kullanılan  bu yöntemde, halılarınız sökülme işlemi uygulanmadan tertemiz hale getirilir ve daha hijyenik bir ortam sunarak, işletmenizin temizlik yönünden kalitesini yükselir.

merter halı yıkama iletişim

Yerinde  halı yıkamanın önemi

Yerinden kaldırılamayan veya sökülme durumları olmayan halılarınız için, yerinde halı yıkama firmalarını tercih etmek durumunda  kalabilirsiniz. Veya bu iş için özel olarak eleman barındırma imkanınız da  bulunmakta, fakat bir personelin aylık gideri halı yıkama firmaları ile çalışmaya göre kat kat daha fazladır. Halılarınız yıkandıktan sonra tutulan personelin boşta kalma durumları da işin cabası. Aynı zamanda personelin kullanması gereken ürünlerin ve makinelerin masrafı da  azımsanmayacak kadar yüksektir. Halılar yapıları gereği, kiri veya mikrobu içerilerinde  barındırmak için ideal ortamlardan birisidir. Ev halıları gibi, ayakkabı kullanılmadan bile zamanla kirlendiği ve temizliğinin sağlanmasının gerektiği bilinen bir gerçek olup, halıflekslerin daha kısa  sürede kirlendiğini söyleyebiliriz. Bu gibi durumları göz önünde  bulundurduğumuzda yerinde  halıfleks yıkama firmalarını tercih etmeli ve bu işi düzenli bir şekilde  sürdürmeliyiz. Ancak bu şekilde  halıların temizliği ve iş yerlerimizdeki hijyenik görüntüyü sağlayabiliriz. Aynı zamanda halılarınızın uzun  ömürlü kullanımları için yılda  en az  2 defa  yerinde halı yıkama firmalarını terih ederek, temizliğinin sağlanması tavsiye edilmektedir.

Halı yıkama nasıl yapılır?

Yerinde halı yıkama nasıl yapılır, konusunu sizlere en iyi şekilde anlatıcak olursak; Sanayi tipi ve vakumlu yıkama makineleri kullanılarak işlem gerçekleştirilir. Vakumlu halı yıkama makinelerinin kullanılması sayesinde, yıkanan halılar 2 iş günü içerisinde  kurumaları sağlanmaktadır. Yerinde halı yıkama işlemi gerçekleştirilirken, antibakteriyel ve leke çıkarıcı özel halı şampuanları kullanılmaktadır. Vakumlu halı yıkama makineleri sayesinde, dibe çöken kir ve pislikleri kolaylıkla temizlenmektedir. Gözle görülmeyen bakteriler ve toz tanecikleri sağlığımızı olumsuz yönde  etkileyeceği için, belli aralıklarla yerinde  halı yıkama servisleri sayesinde  temizliğinin sağlanması gerekmektedir.

Halı yıkama işlemleri nelerdir? 

Yerinde  halı yıkama işlemleri, öncelikle toz alma işlemi ile başlamaktadır. Halılarınıza gizlenmiş ve dibe çökmüş toz ve artıklar vakumlu makineler sayesinde  çıkarılır. 2. aşamada  ise Kullanılacak özel halı şampuanı seçilir ve yıkama işlemi başlatılır. Eğer halıda  bulunan özel ve inatçı lekeler  bulunuyorsa, kimyasallar sayesinde lekelerden kurtulma işlemi sağlanır. Son olarak vakumlu halı yıkama makineleri ile su ve kir arındırılarak  yerinde  halı yıkama işlemleri tamamlanmış olur… Bu alanda profesyonel ekiplerle çalışmak son derece önemlidir..

Bir önceki yazımız olan Halı Yıkama Fabrikası Ve Ücretsiz Servis başlıklı makalemizde halı şampuanı, halı yıkama ve halı yıkama işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Firma Hakkında
2016 Yılında kurulmuş olan Merter halı yıkama, son teknoloji cihazlarla donatılarak açılışını yapmıştır. Halı yıkama, halı tamiri, yerinde koltuk yıkama ve Merter stor perde yıkama yapan firmamız, bu alanda kalitesini her daim prensip edinmiştir.